2ο νεανικό πουλ — τελική κατάταξη

Ολοκληρώθηκε σήμερα το δεύτερο νεανικό τουρνουά πουλ της ΣΕ Βόλου. Οι δεκαπέντε συμμετέχοντες είχαν χωριστεί από την αρχή σε δύο ομίλους.

Οι τέσσερις αθλητές που αγωνίστηκαν στην τελική φάση του Σαββάτου 7/11
Οι τέσσερις αθλητές που αγωνίστηκαν στην τελική φάση του Σαββάτου 7/11

Οι πρώτοι νικητές από κάθε όμιλο, Μάριος Αγραφιώτης και Σπύρος Καλλίας αναμετρήθηκαν σε παρτίδες ράπιντ για την πρώτη θέση της συνολικής κατάταξης, με νικητή τον Σπύρο (σκορ 3-1). Οι δεύτεροι νικητές από κάθε όμιλο, Μαριφύλλη Οικονομίδου και Θάνος Δαλίδης αναμετρήθηκαν για την τρίτη θέση με νικήτρια τη Μαριφύλλη (σκορ 2-0).

Έτσι η τελική κατάταξη των νικητών είναι η εξής:

  1. Σπύρος Καλλίας
  2. Μάριος Αγραφιώτης
  3. Μαριφύλλη Οικονομίδου
  4. Θάνος Δαλίδης

Οι τρεις πρώτοι νικητές βραβεύτηκαν με μετάλλια, ενώ οι δύο πρώτοι νικητές κέρδισαν επίσης από έναν τόμο της σειράς «Οι μεγάλοι προκάτοχοί μου» του Γκάρυ Κασπάροβ.

All_2nd_tournament

Advertisements

4ο ατομικό πουλ: κλήρωση Β ομίλου

4ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΟΥΛ (2015), ΟΜΙΛΟΣ Β
Round 1 on 2015/10/04 at 17:00
Name Res. Name
ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ
ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 0-1 ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ ½ -½ ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ   BYE
Round 2 on 2015/10/11 at 17:00
Name Res. Name
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 0-1 ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ 1-0 ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 0-1 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ 1-0 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ   BYE
Round 3 on 2015/10/18 at 17:00
Name Res. Name
ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ½-½ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ
ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ
ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ + – –
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ   BYE
Round 4 on 2015/10/25 at 17:00
Name Res. Name
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ 0-1 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 1-0 ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ 0-1 ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ
ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 0,5-0,5 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   BYE
Round 5 on 2015/11/01 at 17:00
Name Res. Name
ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ ½-½ ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 0-1 ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ
ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1-0 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – – + ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ
ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ BYE
Round 6 on 2015/11/08 at16:00
Name Res. Name
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ +– ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ 0-1 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 0-1 ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 0-1 ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ   BYE
Round 7
Name Res. Name
ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ αναβολη ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 1/2-1/2 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ –+ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ 1-0 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ   BYE
Round 8
Name Res. Name
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ 1/2-1/2 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ
ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ +– ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1/2-1/2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ αναβολη ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ   BYE
Round 9
Name Res. Name
ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΧΑΤΖΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ –+ ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΕΥΦΡΑΙΜ ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΠΑΡΙΣ
ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ   BYE

Τελική βαθμολογία ράπιντ Κ12

Μετά από πέντε γύρους:

  1. Ζγουλέτας Ιωάννης 5 (χρυσό μετάλλιο)
  2. Φωτιάδης Λάζαρος 3½ (ασημένιο μετάλλιο)
  3. Γιαννούλας Ιωάννης 3 (χάλκινο μετάλλιο)
  4. Καλλίας Σπύρος 3
  5. Φωτιάδης Νικόλαος 2½
  6. Τζαμτζής Σάββας 2½
  7. Αγραφιώτης Μάριος–Ευφραίμ 2½
  8. Οικονομίδη Μαρία–Γαρυφαλλιά 0/2 (αποχώρησε)
  9. Αγραφιώτης Στυλιανός–Ιωάννης 0

1ο νεανικό πουλ: τελική βαθμολογία

Η τελική βαθμολογία του πρώτου νεανικού τουρνουά (4 έως 26 Απριλίου 2015) διαμορφώθηκε ως εξής:

  1. Μαλαμουλης Δημ. 7,5 β./9
  2. Αγραφιωτης Μαρ. 7 β./9
  3. Τζαμτζης Σ. 7 β./9
  4. Σουλικιας Γ. 6,5 β./9
  5. Αγραφιωτης Στ. 4 β./9
  6. Δαλιδης Θ. 4 β./9
  7. Καλλιας Σπ. 3 β./9
  8. Σκιαθιτης Α. 3 β./9
  9. Ξενακης Τρ. 3 β./9
  10. Βασιλα Φαιδρα 0 β./9

1o νεανικό πουλ — κλήρωση

Round 1
SNo. Name Res. Name SNo.
1 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 0-1 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10
2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 9
3 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 1-0 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 8
4 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1/2-1/2 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 7
5 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 0-1 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6
Round 2
SNo. Name Res. Name SNo.
10 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1-0 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6
7 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1/2-1/2 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 5
8 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 0-1 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 4
9 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1-0 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 3
1 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1/2-1/2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 2
Round 3
SNo. Name Res. Name SNo.
2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 0-1 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10
3 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 1/2-1/2 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1
4 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1-0 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 9
5 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1-0 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 8
6 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1-0 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 7
Round 4
SNo. Name Res. Name SNo.
10 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 7
8 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 0-1 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6
9 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 0-1 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 5
1 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 0-1 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 4
2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 1/2-1/2 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 3
Round 5
SNo. Name Res. Name SNo.
3 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 1-0 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10
4 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1-0 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 2
5 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1-0 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1
6 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1-0 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 9
7 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1-0 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 8
Round 6
SNo. Name Res. Name SNo.
10 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1-0 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 8
9 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 7
1 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 0-1 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6
2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 0-1 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 5
3 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 0-1 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 4
Round 7
SNo. Name Res. Name SNo.
4 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 1-0 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10
5 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1-0 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 3
6 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0-1 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 2
7 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1-0 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1
8 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 9
Round 8
SNo. Name Res. Name SNo.
10 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 9
1 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1-0 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 8
2 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 0-1 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 7
3 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 0-1 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 6
4 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 0-1 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 5
Round 9
SNo. Name Res. Name SNo.
5 ΜΑΛΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1-0 ΔΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 10
6 ΣΟΥΛΙΚΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0,5-0,5 ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΣΑΒΒΑΣ 4
7 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 1-0 ΞΕΝΑΚΗΣ ΤΡΥΦΩΝ 3
8 ΒΑΣΙΛΑ ΦΑΙΔΡΑ-ΑΘΑΝΑΣΙΑ 0-1 ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 2
9 ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 0-1 ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 1